Milecka Daria

dr hab. Daria Milecka
prof. nadzw. ASP we Wrocławiu

Wydział Malarstwa i Rzeźby
Katedra Mediacji Sztuki
Katedra Rysunku

1985-90 - studia na Uniwersytecie Wrocławskim, dyplom z kulturoznawstwa pod kier. prof. S. Pietraszko. 1991-1996 - studia w PWSSP we Wrocławiu: Wydz. AW i WP oraz MG i RZ (1991-1996). Dyplom z malarstwa w pracowni prof. W. Gołkowskiej.Od 1997 pracuje w macierzystej uczelni w Pracowni Malarstwa i Rysunku.

Od 2010 r. prowadzi Pracownię Słowa i Obrazu w Katedrze Mediacji Sztuki. Po uzyskaniu stopnia dr hab.(2011 r,) i uzyskaniu stanowiska profesora nadzwyczajnego (2012 r.) prowadzi również zajęcia w Pracowni Rysunku.

Udział w ponad 100 wystawach krajowych i zagranicznych, sympozjach, plenerach malarskich, konferencjach (m.in. Galeria Działań w Warszawie, Galeria El w Elblągu, Galeria 72 w Chełmie, Galeria Labirynt w Lublinie, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Modern Art w Hünfeld, Forum Konkrete Kunst w Erfurcie, Austria Center Vienna). Współtwórca grupy artystycznej „Kontynuacja i Sprzeciw” działającej od 1996 r. pod patronatem prof. Wandy Gołkowskie i Jana Chwałczyka.Prace w kolekcjach, m.in., Gerarda Bluma w Muzeum Modern Art w Hünfeld, Forum Konkrete Kunst w Erfurcie, Musée du Petit Format w Nismes (Belgia).

Zajmuje się malarstwem oraz badaniem relacji pomiędzy obrazem a słowem, zarówno aspektem historycznym, jak i współczesną koegzystencją tych dwóch mediów w sztukach wizualnych.

„Sztuka jest dla mnie obszarem, w którym przejawiają się zjawiska
czystych jakości - obcowanie z nimi otwiera nowe poziomy naszego wglądu.
Interesują mnie fenomeny poza czasem i przestrzenią, nieposiadające
jeszcze semantycznych odniesień w istniejącym świecie znaków,
afunkcjonalne w świecie rzeczy, niemające nazw w żadnym języku.”

kontakt:
mediacja.sztuki.wspolczesnej@gmail.com

Zobacz także